Skip to main content

Przekonaj się, jak program ERP może zrewolucjonizować Twoją firmę

Dodaj komentarz

Enterprise Resource Planning (ERP) - System pozwalający na efektywne planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Oprogramowanie pozwala na integrację oraz zarządzanie siecią dostaw, raportami, zasobami ludzkimi oraz produkcją. ERP gromadzi dane oraz umożliwia wykonywanie operacji na zebranych danych. Taki rodzaj wspomagania może obejmować całą firmę lub poszczególne szczeble zarządzania, co znacznie ułatwia optymalizacje wykorzystania zasobów oraz zachodzących w nim procesów. 

Obsługa systemu ERP marki ODL na magazynie

Czym właściwie jest planowanie zasobów przedsiębiorstwa?

Dawniej przedsiębiorstwa korzystały z różnych, często niezintegrowanych ze sobą platform do obsługi procesów finansowych, kadrowych lub księgowych. Oferowane przez ODL oprogramowanie dla firm łączy ze sobą różne procesy w jedną platformę i pozwala na płynną współpracę pomiędzy nimi.

Wszystkie te rozwiązania pozwalają na tak ważną w biznesie komunikację między działami twojej firmy. Na przykład dział PR może szybciej oraz bezproblemowo współpracować z działem sprzedaży, co pozwala na szybszą i efektywniejszą ocenę obecnych działań marketingowych. Lepsza komunikacja działu kadr i płac przekłada się na efektywność innych pracowników. 

ERP jako punkt krytyczny Twojej firmy

Technologia ERP jest stale rozwijana i coraz doskonalsza w łączeniu procesów biznesowych, dzięki czemu ułatwia współpracę, wspomaga podczas podejmowania decyzji w oparciu o zgromadzone dane, co najważniejsze prowadzi do zwiększenia wydajności.

Kilka z wielu funkcji, które obejmuje system ERP

1. Łańcuch dostaw

Automatyzacja wprowadzania informacji oraz kontrolowania zapasów magazynowych prowadzi do zaoszczędzenia czasu i pieniędzy. Pomocne przy zarządzaniu zapasami okazują się nowoczesne rozwiązania takie jak pulpity zarządcze oraz analizy biznesowe.

2. Zasoby ludzkie

Nowoczesne rozwiązania upraszczają zarządzanie zadaniami związanymi z kadrami takimi jak listy płac czy rekrutacja. Pozwalają również na zarządzanie danymi firmy, kontrolę wydajności pracowników oraz wykrywanie problemów kadrowych przed ich nastąpieniem.

Praca z systemem ERP marki ODL

3. Produkcja

Poprawia komunikację biznesową, automatyzuje codzienne procesy. Dzięki dostępowi do danych w czasie rzeczywistym zapewnia możliwość realizacji potrzeb klientów oraz zarządzania zasobami firmom produkcyjnym. Takie rozwiązanie pozwala również na optymalizację zarządzania projektami i kosztami oraz planowanie przyszłej produkcji.

4. Finanse

System ERP oferuje pulpity zarządcze umożliwiające panowanie nad finansami, dzięki czemu uzyskujesz dostęp do bieżących informacji w dowolnym czasie i miejscu. Stosując takie rozwiązanie, ograniczasz ręczne wprowadzanie informacji do baz danych, poprzez automatyzację codziennych zadań, zapewniasz możliwość kontroli oraz ułatwiasz sobie spełnianie wymogów prawnych.

Podsumowanie informacji o systemie ERP

Jak powszechnie wiadomo, w biznesie, czas to pieniądz, ERP pozwala na optymalizację oraz automatyzacje wielu procesów zachodzących w Twojej firmie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom znacząco skrócisz czas potrzebny na ich realizację. Dodatkowo uzyskasz większą kontrolę nad wydajnością pracowników. Wszystkie te zalety prowadzą do rozwoju Twojej firmy a co najważniejsze, zawierają się w jednej platformie ERP.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.