Skip to main content

Czy Twoja firma potrzebuje usług transkrybera?

Nowoczesne technologie dają nam możliwość łatwego zapisywania dźwięku na różnych urządzeniach. Każdy z nas ma do dyspozycji telefon z dyktafonem. Dzięki posiadaniu dyktafonu możemy z łatwością nagrywać różne wypowiedzi. Korzystają z tego udogodnienia między innymi studenci i dziennikarze. Jednak często trzeba takie nagranie dźwiękowe sprowadzić do postaci zapisu tekstowego. Z takim wymogiem możemy spotkać się na przykład w sądzie podczas wykorzystania nagrania dźwiękowego w charakterze dowodu.

Transkrypcja - o co chodzi?

Wielokrotnie mogliśmy spotkać się już z pojęciem transkrypcji nagrań. Na czym polega transkrypcja? Jest to sprowadzenie zapisu dźwiękowego do postaci tekstowej. Praca transkrybera zazwyczaj polega na odsłuchiwaniu treści zapisu dźwiękowego na urządzeniu i przepisaniu jej. Takie zapis dźwiękowy może być nagrany na dyktafonie, płycie DVD czy nawet kasecie magnetofonowej. Wynikiem transkrypcji jest otrzymanie maszynopisu z treścią danego nagrania. Najczęściej możemy spotkać się z takimi usługami jak przepisywanie tekstów, nagrań wykładów, wywiadów czy też prywatnych nagrań, które będą służyć jako dowód w sądzie. Transkrypcja może być również wykonywana na bieżąco. Wykorzystuje się ją w sytuacjach, w których trzeba zapewnić łatwą możliwość zapoznania się z treścią wydarzenia osobom niesłyszącym.

Jak znaleźć dobrego transkrybera?

Znalezienie odpowiedniego wykonawcy nie jest łatwe. Profesjonalna transkrypcja nagrań jest bardzo wymagającym zadaniem. Profesjonalny transkryber powinien zapewnić przede wszystkim szybkie przepisywanie tekstów przy jednoczesnym zagwarantowaniu braku błędów. W celu uzyskania więcej informacji warto przeczytać artykuł https://www.spiszeto.pl/blog/czym-jest-transkrypcja-nagrania, opisujący właściwy przebieg pracy transkrybera. Sprowadzenie krótkiego nagrania dźwiękowego do postaci tekstowej wymaga często napisania kilkunastu tysięcy znaków. Nagranie dźwiękowe może poruszać fachową tematykę i zawierać słowa i zwroty, które nie są używane często w życiu codziennym. Dlatego, wbrew obiegowym opiniom praca przy transkrypcji nie jest dobra dla każdego. Wiele osób może sobie z nią nie radzić należycie. 

Transkryber firmy SpiszeTo

Zaufaj specjalistom

Podsumowując, posiadanie dyktafonu w kieszeni ułatwiło życie wielu osobom. Jednak sam zapis dźwiękowy nagrania może nie wystarczyć. Samodzielne przepisanie nagrania może nie być najlepszym pomysłem. Wymaga od nas umiejętności biegłego maszynopisania. Dlatego warto zlecić tą usługę profesjonalistom. Planując skorzystanie z takiej usługi najlepiej posiłkować się opiniami innych użytkowników. Najlepiej wybierać usługodawcę, który istnieje długo na rynku i może pochwalić się wieloma zrealizowanymi zleceniami.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.